Načítám Akce

« Zobrazit všechny Akce

  • akce již proběhla.

Arménie a Gruzie – Festival DO HOR!, 18.3. od 18:15, Klubovna Alpenvereinu, Brno

18.3.2019 18:00 - 20:00

Památky, příroda a výstupy na nejvyšší vrcholy

Arménie je maličká země plná historie a legend. Návštěvník jen němě hledí na sněhem pokryté divoké hory, ve kterých vedle medvědů a vlků dokonce žije i sněžný levhart a na závěje pestrobarevných kytek na nekonečných horských loukách. Žasne nad starobylými kostelíky v jedinečném architektonickém stylu, pevnostmi a kláštery ukrytými v zalesněných údolích Ararat, posvátná hora Arménie, ke které se již řadu let žádný Armén nemůže dostat, je místem, kde údajně přistál Noe se svou rodinou po velké potopě. Vrchol Araratu kryje věčný sníh a několik ledovců, relativní výška patří k největším a nejprudším převýšením na světě.

Gruzie patří bezesporu k nejkrásnějším turistickým cílům Evropy. Je to nejen díky jejím obyvatelům, kteří patří k těm nepřátelštějším a nejpohostinnějším na světě, země odmění návštěvníka také fantastickými scenériemi, včetně mohutného Kavkazu s již vpravdě velehorskými rozměry, nádhernými starobylými kostely a skalními městy.

Přijďte se podívat na promítání, které vás seznámí se Zakavkazským regionem, včetně popisu výstupu na legendární hory Aragatz, Ararat a Kazbeg. Učiníte si tak představu co tento odlehlý region na periferii Evropy nabízí.

Vstupné: od 70,- Kč do 80,- Kč

Koupit vstupenku

Podrobnosti

Datum:
18.3.2019
Čas:
18:00 - 20:00
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
, , ,

Místo konání

Klubovna Alpenvereinu, Brno
Údolní 57
Brno, 60200 Česká republika
+ Google Mapa

Pokud se kalendář akcí nezobrazil, NEJSOU zde žádné akce tohoto typu.